O nas

Czy wszyscy mają potencjał? Z pewnością. Nie każdy ma jednak równe szanse, by go wydobyć i z niego korzystać. Dajmy każdemu, a w szczególności dzieciom i młodzieży na wsi, równe szanse na znalezienie drogi dla siebie i dla swoich marzeń. Odkryjmy przed nimi „rzekę” możliwości. Dlaczego Wkra? Chcemy pokazać, że da się „płynąć pod prąd”, by osiągnąć obrany cel. Wkra jest dobrym przykładem – to jedyna rzeka w Polsce płynąca w stronę gór.

Misja

Pamiętając o tym, że życie bez pasji prowadzi do problemów, rozwijamy pasję i talenty mieszkańców regionu. W tym celu zapewniamy szereg możliwości poznania różnych zainteresowań: poprzez organizację warsztatów, zajęć edukacyjnych, klubów, wycieczek, itp., a także pokazujemy, jak realizować swoje pasje w praktyce. Dajemy poczucie sprawczości i wyrównujemy szanse na poznawanie swojego potencjału, by móc z niego korzystać.

Wizja

Dążymy do tego, by osoby, które nie mają równych szans edukacyjnych, odkryły i rozwinęły swoje pasje. Chcemy, by pokazując je innym, realizowały siebie, a znając swoje możliwości, samodzielnie wyznaczały właściwy cel zawodowy.

Będziemy poszerzać kompetencje kadry w celu szerzenia oferty edukacyjnej fundacji. Będziemy tworzyć miejsca spotkań dla dzieci i młodzieży, żeby kreatywnie spędzały czas, a także poznawały siebie nawzajem.

Wartości

  • Transparent Otwartość – jesteśmy otwarci na wszelkie formy współpracy, działania oraz na innowacje pomagające w realizacji naszych celów.
  • Pasja – działamy z pasji. Jako osoby ściśle związane z edukacją, robimy to, co kochamy i chcemy, by wszyscy mogli żyć pasją.
  • Kreatywność – wymyślamy kreatywne metody pracy, spędzania czasu wolnego i zbierania funduszy na realizację celów. Uczymy, że nie zawsze sprawdzone i utarte metody są skuteczne; czasami trzeba myśleć i działać twórczo.
  • Wdzięczność – jesteśmy wdzięczni i uczymy wdzięczności.

Wsparcie

  • Chcesz pokazać swoje pasje innym? Poprowadź z nami warsztaty!
  • Masz miejsce, gdzie można zorganizować spotkanie? Zaproś nas do siebie!
  • Chcesz pomóc zorganizować wybrane wydarzenie? Daj znać, dogadamy się!
  • Chcesz przeznaczyć jakąś kwotę na pomoc? Zobaczysz, dobrze ją wykorzystamy!
  • Zostań naszym wolontariuszem! Dołącz do naszej Fundacji! – Skontaktuj się z nami.

Możesz też w bardzo łatwy sposób wpłacić niewielką kwotę na nasze działania statutowe.